1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 51
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-19, 21:20   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
adgol 2004

Od lutego 2014r. cały czas jestem pod kontrolą onkologiczno-urologiczną w Centrum Onkologii Kraków. W czerwcu ub. roku miałem wykonane TURP (prostata)w CO K-ów. Kontrole co 3 m-c USG jamy brzusznej, krew i mocz - wyniki dobre. Wyniki TK jamy brzusznej i klatki piersiowej w tym okresie w normie. Jedynie duża przepuklina pooperacyjna po usunięciu nerki.
Pozdrawiam Rysiek

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-08-19, 21:27 ]
:)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-02-03, 20:26   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu
Dziękuję za informację.

Pozdrowienia Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-02-02, 21:35   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Piszę w sprawie dalszego diagnozowania stwierdzonych w TK guzków w płucach.
Nie wykonano mi badania MRI ponieważ mało ośrodków wykonuje rezonans klatki piersiowej, a jeżeli dotyczy płuc to odsyłano mnie do CO K-ów gdzie otrzymałem skierowanie. Z braku przystawki również tutaj nie można wykonać tego badania.
Dostałem trzeci raz skierowanie na PET-CT w CO Gliwice, ale w piątek telefonicznie poinformowany zostałem, że ponownie nie zakwalifikowano mnie do badania:

-mam pytanie, jakie można wykonać badanie i gdzie ?
-czy czekać na badanie TK które mam mieć 01.04.2014r. w ośrodku gdzie miałem poprzednie ?
-czy stwierdzone guzki mogą powodować ból prawej strony klatki piersiowej,łopatki i barku ?
Bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-01-29, 19:13   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Aniutka 34
Dziękuję.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-01-12, 20:00   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Marysia5 - bardzo dziękuję i również pozdrawiam Ciebie i męża. Staram się myśleć pozytywnie, ale trudno to przychodzi.

Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-01-12, 13:37   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Dzisiaj mija rok jak trafiłem na forum. W ciągu tego roku bardzo dużo dzięki Wam dowiedziałem się o mojej chorobie i uzyskałem wsparcie psychiczne.
Obecnie w piątek dostałem skierowanie na MRI klatki piersiowej dla zdiagnozowania guzków w płucach. Wcześniej nie zakwalifikowano mnie dwukrotnie na PET-TK, twierdząc że guzki są za małe aby diagnoza była trafna (nie wiem czy dotyczy to czułości i swoistości ?). Psychicznie niestety jestem w dołku w oczekiwaniu na wynik badania.

Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-28, 10:09   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-27, 19:58   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Podczas kontroli w CO K-ów dostałem skierowanie na PET-TK lecz jeszcze w tym samym dniu telefonicznie poinformowano mnie, że nie zostałem zakwalifikowany na to badanie. Mam skontaktować się z lekarzem kierującym na to badanie, będzie to dopiero 02.01.2014r. i myślę, ze dowiem się jaka była przyczyna niezakwalifikowania.
W miejscu zamieszkania dałem do porównania dwa wyniki z badania TK kl. piersiowej z dn. 04.01.2013r. i z dn. 09.12.2013r. Opis:
Podopłucnowo, obustronnie drobne guzki o średnicy do 3 mm.
Nadprzeponowo w segmencie X płuca lewego drobny pęcherzyk rozedmowy o średnicy 18 mm.
Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych z niewielkimi obszarami zmniejszonej powietrzności w płucu prawym.
Jamy opłucnowe wolne.
Aorta nieposzerzona.
Powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia nie stwierdza się.

Wnioski: obraz TK klatki piersiowej w porównaniu poprzedniego z dnia 04.01.2013r. jest stabilny.
Porównania dokonał dr specjalista radiodiagnosta; internista.

Proszę o Waszą interpretację.

Pozdrawiam
Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-12, 20:24   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Dziękuję za interpretację Richelieu i informację Ejo1951

Dzisiaj byłem z wynikiem u pulmonologa, który zlecił to badanie i bronchoskopię, jego opinia podobna do interpretacji Richelieu.
Stwierdził, że wg. niego 80% guzki były wcześniej, a poprzednie TK wykonywane było w innej pracowni i opisane przez innego lekarza. Otrzymałem skierowanie na ponowne badanie TK z wykonaniem w maju 2014r. i w tej samej pracowni.
W najbliższy wtorek mam kontrolę w CO i wtedy przedstawię wynik z TK klatki piersiowej i USG jamy brzusznej wykonane w dniu dzisiejszym (badanie OK) jedynie jak w każdym powiększona prostata.

Pozdrawiam Rysiek

.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-11, 17:44   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam.
Dzisiaj otrzymałem wynik z TK klatki piersiowej i jestem b. zaniepokojony opisem, proszę o interpretację: w miąższu obu płuc obecne pojedyncze zmiany drobnoguzkowe, w przewadze podopłucnowe, śr. do 3-4 mm oraz mierne rozsiane zwłóknienia. Aorta piersiowa w cz. wstępującej śr. do 41 mm.
Powiększonych węzłów chłonny oraz wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono.

Nadmieniam, że w styczniu br. miałem TK jamy brzusznej i płuc (przed operacją) i tam płuca były bez zmian.

Czy to przerzuty do płuc raka nerki?

Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-05, 17:33   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu
Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-04, 20:30   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Po dłuższym milczeniu kolejny raz zwracam się z prośbą o interpretację wyniku tym razem z moczu który wykonałem przy okazji badania kreatyniny, morfologii i OB. Kreatynina potrzebna do badania TK klatki piersiowej (skierowanie przez pulmonologa). TK mam mieć wykonane w dniu 9.12.2013r. Wcześniej miałem wykonane badanie bronchoskopię i stwierdzono: w wykonanej bronchofiberoskopii nie stwierdzono istotnej patologii poza rozszerzonymi, kruchymi naczyniami błony śluzowej. Badanie bakteriologiczne w toku.(wynik był ujemny).

Wynik z badania moczu:Kolor-żółty, Ciężar właściwy-1,015, pH-6,5, Leukocyty- NEG, Azotyny-NEG, Białko-NEG, Cukier-NORM, Ketony-NEG, Urobilinogen-NORM, Bilirubina-NEG, Erytrocyty- 10/ul.
Osad moczu: Nabłonki płaskie- pojedyncze w prep., Leukocyty- pojedyncze w prep.
Erytrocyty świeże i wyługowane - 5 - 8 w polu widz., Bakterie - liczne w prep.
Nieprawidłowe erytrocyty i bakterie ( ich ilość.)
Wyniki z krwi mieszczą się w normach np. OB-12, Kreatynina Jaffe- 1,08 mg/dl, eGFR (MDRD) -74,00 ml/min/1.73

Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-10-19, 20:30   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz, pomogła w uspokojeniu się i mniejszą obawę na czekające badania.
Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-10-19, 15:15   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Nawiązując do ostatniego postu z 06.09.2013r. przedstawiam wynik z biopsji, który otrzymałem 15.10.2013r. Rozpoznanie: w badanych bioptatach gruczołu krokowego utkania raka nie stwierdza się.
Natomiast dzisiaj chciałbym poruszyć sprawę krwioplucia, które pierwszy raz wystąpiło u mnie 23/24 luty 2013r. wyglądało to w ten sposób, że w nocy po obudzeniu się stwierdziłem w ustach krew z plwociną.
Wykonałem badania: RTG klatki piersiowej, wizyta u laryngologa oraz EKG- wszystko w porządku. Następnie 04.06.2013r. podobny przypadek i również RTG klatki piersiowej, wizyta u innego laryngologa-wszystko OK, jedyna różnica to w RTG dodatkowo zwapnienia w łuku aorty.(wykonane i opisane przez innego lekarza).Kolejne pojawienie się krwi w ustach w nocy 22/23.09.2013r. ponowne RTG i opis jak poprzednio, lecz teraz lekarz pierwszego kontaktu dał mi skierowanie do pulmonologa w celu wykonania bronchoskopii.
Pulmonolog skierował na TK klatki piersiowej i do szpitala na bronchoskopię.
Mam pytanie czy te objawy wskazują na przerzut raka nerki do płuc?
Odczuwam również bóle po prawej stronie klatki piersiowej i pod łopatką.

Pozdrawiam Rysiek

[ Dodano: 2013-10-19, 15:50 ]
Zapomniałem poinformować, że w czerwcu br. miałem wykonaną gastroskopię- wszystko w porządku.
Pozdrawiam Rysiek
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-09-07, 11:16   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu
Dziękuję za interpretację wyników.

Pozdrawiam Rysiek
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group